Skontaktuj się z nami telefonicznie +48 606 225 346

lub przez e-mail mokrestawy@gmail.com

KARMA DLA RYB

Karma dla ryb stawowych, w oczkach i hodowlanych

Każdy właściciel oczka wodnego, w którym hoduje ryby, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważny jest odpowiednio dobrany pokarm dla ryb stawowych. To dzięki niemu w każdym oczku wodnym możliwe jest wpłynięcie na prawidłowy rozwój m.in. ryb karpiowatych, karpi koi, a także karasi. Odpowiednia dieta ryb jest niezwykle istotna, aby możliwe było utrzymanie wszystkich wodnych stworzeń we właściwym stanie i zdrowiu. Zatem wszelkiego rodzaju produkty pochodzenia roślinnego, a także roślinne ekstrakty białkowe, to dla ryb stawowych pokarm pierwszej potrzeby. Specjalne przygotowane pokarmy dla ryb wpływają na ich odpowiedni rozwój. Szukając najlepszego produktu, który będzie stanowił pokarm dla ryb stawowych, skorzystaj z naszej oferty i wybierz pokarm, który idealnie spełni swoją rolę.

Karma dla ryb stawowych w oczku i hodowlanych.

Karma dla ryb stawowych – ekstrudowane pasze granulowane dla ryb w stawie

Wybierając pokarm dla ryb stawowych, należy zwrócić wzrok przede wszystkim w kierunku pasz granulowanych, szczególnie dla takiej ryby jak karp koi. Wybór takiego produktu jak ekstradowane pasze granulowane są doskonałymi mieszankami pełnowartościowymi, które dostarczają rybom wszystkich niezbędnych składników. Co więcej, można powiedzieć o paszach granulowanych dla ryb?

  • nie zawierają sztucznych składników tj. barwniki i stabilizatory,
  • proces produkcji odbywa się bez udziału wysokich temperatur, dzięki czemu w pokarmie zachowane są naturalne mikroelementy,
  • stosowanie pasz pozwala na podniesienie wydajności stawu,
  • minimalizuje się ryzyko „przyduchy”, co wynika ze znacznie mniejszej biomasy, która trafia do stawu,
  • pasza granulowana posiada bardzo długi okres ważności, nawet do sześciu miesięcy.

W naszym sklepie sprzedajemy wyłącznie pokarmy najwyższej jakości. Oczka wodne, w których pływają różne gatunki ryb stawowych, powinny być zaopatrzone w odpowiedni pokarm dla ryb stawowych przystosowany do każdego gatunku.

Karma dla ryb w oczku – pokarm dla hodowli ryb w oczku wodnym

Wybór odpowiedniego produktu w ramach karmienia ryb stawowych to nierzadko trudna sprawa. Jednak pokarm dla stworzeń wodnych jest o tyle ważny, że bardzo pozytywnie wpływa na intensywność ich naturalnego ubarwienia oraz kondycję zdrowotną. Dlatego jeżeli chcesz, aby ryby w Twoim stawie były zdrowie i piękne, musisz zapewnić im dodatkową dietę. Jednak pamiętaj, aby nie przesadzić z karmieniem, a jednocześnie pilnować, żeby niczego nie brakowało w diecie ryb. Nasze produkty zawierają potrzebne tłuszcze i oleje, które pozwolą utrzymać staw i pływające w nim ryby w doskonałej formie. Jeżeli kupujesz u nas wiele produktów, to nie ponosisz dodatkowych kosztów za wysyłkę.

Karma dla ryb hodowlanych – pokarm granulowany

Formuła naszego produktu, jakim jest pokarm dla ryb stawowych jest bardzo prosta-ma właściwie odżywiać Twoje ryby w oczku wodnym. Właśnie taki pokarm znajdziesz w naszym sklepie. Zależy nam na właściwym rozwoju ryb, dlatego pokarm z naszej oferty to przede wszystkim najwyższa jakość i wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla wodnych stworzeń. Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko dopilnować, aby ryby w stawie spożywały pokarm wraz ze wszystkim potrzebnymi minerałami i z tego powodu przygotowaliśmy wiele ofert kompletnych zestawów, które ułatwią zadanie karmienia. Sprawdź różne kategorie w naszym sklepie, także akcesoria do wody, które mogą być przydatne do stosowania w stawie. Postaw na jakość, ponieważ dbamy, aby każdy nasz klient był zadowolony z każdego zamówionego produktu.

Nasza pasza dla ryb stawowych – wysoka zawartość składników odżywczych

Odpowiednio dobrany pokarm może zdecydować o witalności i zdrowym wzroście ryb m.in. jesiotrów. Wybierając produkty najwyższej jakości, masz pewność, że ryby w stawie dostaną to, co najlepsze. Wybierz nasz sklep, skompletuj zamówienie i postaw na udane zakupy. Zapisz się do naszego newslettera, a w przesłanej wiadomości zostaniesz na bieżąco informowany o dostępności każdego produktu na magazynie. Wyszukiwanie najlepszych produktów zacznij od nas. Płatność za produkty z naszego sklepu uregulujesz online. Z kolei dostawa za darmo pozwoli Ci zaoszczędzić. Dostarcz swoim rybom niezbędnych mikroelementów i witamin pokarmem z naszego sklepu.

Karmienie ryb – poznaj sposoby jak właściwie karmić ryby

Dostarczanie niezbędnych składników odżywczych, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju ryb to bardzo ważny element warunkujący budowanie właściwego ekosystemu w stawie. W naturalnym środowisku tj. oczko wodne dieta ryb musi być odpowiednio urozmaicona. W zależności od gatunków najczęściej ryby stawowe żywią się fito- i zooplanktonem, glonami, roślinami, detrytusem, a także organizmami żyjącymi w toni wodnej i na jej powierzchni. Praktyka pokazuje, że często pokarm zostawiany jest przypadkowi. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ pokarm naturalny to kluczowy czynnik, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie dobrego pożywienia rybom. To z kolei jest niezwykle ważne dla zachowania całej ferajny w odpowiedniej kondycji.

Paszę do karmienia ryb podaje się w kilku wybranych miejscach stawu, w których woda sięga przynajmniej 60 cm. Informujemy, że to bardzo istotne szczególnie w przypadku większych zbiorników hodowlanych, nad którymi możemy spodziewać się przylatujących ptaków, które przecież polują na ryby. Warto jednak zaznaczyć, że coraz częściej do karmienia ryb wykorzystuje się tzw. stoły paszowe, które ustawiane są na danie stawu. Tego rodzaju metoda w zasadzie uniemożliwia obserwowanie żerujących ryb, co w rzeczywistości sprzyja właściwemu rozwojowi i ogólnej kondycji.

 

Narybek – karmienie 

Nie można zapomnieć rzecz jasna o karmieniu narybku. Wylęg żywi się przede wszystkim mikroorganizmami, które rozmnażają się w sposób stopniowy. Tym samym odpowiednia ilość zooplanktonu będzie zależała przede wszystkim od żyzności zbiornika i jego nasłonecznienia. Natomiast dopiero po upływie 2-3 tygodni możliwe jest rozpoczęcie dokarmiania narybku specjalną paszą, która musi być właściwie rozdrobniona.

Należy pamiętać, że ryb nie można przekarmiać, czego nie wie spora część początkujących hodowców. Zatem nie tylko karma dla ryb musi być odpowiednio dobrana, ale także, a może przede wszystkim ilość podawanego pokarmu. Natomiast w momencie karmienia warto obserwować ryby, ponieważ jeżeli któraś odmawia pokarmu, to może być to jeden z sygnałów, że coś jej dolegać, albo ilość podawanego pokarmu jest zbyt duża. Tym samym karmienie ryb musi być zawsze odpowiednio zbilansowane, aby możliwe było zachowanie właściwego ekosystemu do ich dynamicznego rozwoju.

 

Hodujesz ryby stawowe? Szukasz pokarm dla ryb karpiowatych stawowych? A może chcesz nakarmić ryby w oczko wodne? Dobrze trafiłeś! Skontaktuj się z nami – dobierzemy odpowiedni pokarm dla Twoich ryb!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.