Skontaktuj się z nami telefonicznie +48 606 225 346

lub przez e-mail mokrestawy@gmail.com

Jakie ryby można hodować w oczku wodnym?

Jakie ryby można hodować w oczku wodnym?

Planujesz zrobienie oczka wodnego w ogrodzie? A może już jesteś w trakcie budowy i zastanawiasz się, jakie ryby można w nim hodować? Choć wiele osób wybiera karpie Koi, powinieneś wiedzieć, jaki masz wybór. Gatunków ryb, które będą się dobrze czuły w ogrodowym oczku wodnym, jest więcej!

Ryby, które będą świetnie się czuły w oczku wodnym

Wybierając ryby do oczka wodnego, nie kieruj się tylko ich wyglądem. Niektóre gatunki, choć są bardzo ładne i wyróżniają się na tle innych ryb, potrzebują dużo miejsca. Nie będą nadawać się do malutkiego oczka. Dlatego zapoznaj się z charakterystyką wybranego gatunku ryb, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Jakie gatunki sprawdzą się najlepiej w polskich warunkach? Najbardziej popularne gatunki ryb do zarybienia oczek to: karp, sum, pstrąg i jesiotr. Każda z tych ryb występuje w różnych odmianach, dlatego możesz wybrać najlepszą do swojej hodowli.

Popularne są wspomniane karpie Koi, ale też pstrąg tęczowy czy sum europejski będą wspaniałym nabytkiem do większego oczka wodnego w ogrodzie. Oczywiście możesz wybierać też z bardziej egzotycznych gatunków ryb, jak kardynałek chiński. Postaw jednak na ryby łatwe w hodowli, które umilą Twoje oczko.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla ryb?

Kiedy już zdecydujesz, jakie ryby chcesz hodować musisz zapoznać się z ich żywieniem. Karma dla ryb w oczku wodnym musi być odpowiednia. Każdy gatunek ryb może mieć swoje żywieniowe wymagania. Dlatego w zależności o tego, jakie ryby hodujesz, musisz dla nich wybrać najlepszą paszę.

Karmiąc ryby metodą tradycyjną, czyli mieszankami zbożowymi musisz szczególnie zwrócić uwagę na jakość paszy. Ważna jest korelacja biała i tłuszczy, a także zawartość witamin i minerałów, które pozwolą rybom rosnąć i prawidłowo się rozwijać. Pamiętaj też, że nie całą wsypaną karmę do oczka zjedzą ryby! Musisz się liczyć również, z tym że część paszy wydziobią latające nad wodą ptaki.

Z drugiej strony musisz pamiętać, o prawidłowym przechowywaniu kupionej mieszanki zbożowej. Jeśli zdecydujesz się kupić większą ilość paszy, przechowuj ją w zaciemnionym i suchym miejscu, najlepiej o stałej temperaturze. Wtedy masz pewność, że pasza zachowa wartości odżywcze i nie ulegnie zniszczeniu.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.